Czasopisma naukowe Wydawnictwa KUL

CzasKUL

„Archiwa, Biblioteki i Muzea Kościelne” – półrocznik naukowy; zakres tematyczny czasopisma obejmuje archiwistykę, bibliotekarstwo i muzealnictwo w Kościele katolickim; wydawane jest od 1959 roku przez Ośrodek Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych (Wydział Nauk Humanistycznych KUL); punktacja MEiN: 100 punktów.

Ukazuje się także w wersji papierowej: ABMK

„Ethos” – interdyscyplinarny kwartalnik naukowy, w którym (w monograficznych tomach) z perspektywy nauk humanistycznych i społecznych podejmowane są problemy filozoficzne obecne we współczesnej kulturze; jest wydawany od 1988 roku przez Instytut Jana Pawła II (Wydział Filozofii KUL); punktacja MEiN: 100 punktów.

„Nowe Tendencje w Zarządzaniu” – rocznik naukowy z zakresu szeroko rozumianej nauki o zarządzaniu i jakości; ukazuje się od 2021 roku jako czasopismo Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem (Wydział Nauk Społecznych KUL).

„Przegląd Prawno-Ekonomiczny” – kwartalnik naukowy; tematyka artykułów obejmuje prawo, ekonomię, finanse i zarządzanie; czasopismo zostało założone w 2007 roku na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli; od 2019 roku jest przygotowywane w Instytucie Ekonomii i Finansów na Wydziale Nauk Społecznych KUL; punktacja MEiN: 40 punktów.

„Review of European and Comparative Law” – kwartalnik naukowy (od 2015 roku), prezentujący w języku angielskim polski dorobek jurydyczny; jest wydawany przez Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL od 1988 roku, początkowo jako „The Review of Comparative Law”, następnie „Review of Comparative Law”; pod obecnym tytułem ukazuje się od 2018 roku; punktacja MEiN: 70 punktów.

„Studia i Analizy Nauk o Polityce” – półrocznik naukowy; ukazuje zagadnienia polityczne, militarne i gospodarcze; jest wydawany od 2020 roku w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji (Wydział Nauk Społecznych KUL); punktacja MEiN: 20 punktów.

„Studia Nauk Teologicznych PAN” – rocznik naukowy o tematyce z zakresu teologii, religiologii i dyscyplin pokrewnych; ukazuje się od 2006 roku; jego wydawcą jest Komitet Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk we współpracy z Wydziałem Teologii KUL; punktacja MEiN: 70 punktów.

„Studia Prawnicze KUL” – kwartalnik naukowy, zawierający artykuły z zakresu nauk prawnych; jest wydawany od 2007 roku przez Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL jako kontynuacja kwartalnika „Prawo – Administracja – Kościół” (2000–2005); punktacja MEiN: 70 punktów.

„Studia z Prawa Wyznaniowego” – rocznik naukowy (od 2003 roku; początkowo czasopismo ukazywało się nieregularnie), poświęcony zagadnieniom z obszaru polskiego prawa wyznaniowego, prawa obowiązującego w innych państwach i w Unii Europejskiej; jest wydawany od 2000 roku przez Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL; punktacja MEiN: 70 punktów.

„TEKA Komisji Polsko-Ukraińskich Związków Kulturowych” – rocznik naukowy (od 2007 roku), na łamach którego odbywa się dyskurs naukowy dotyczący związków polsko-ukraińskich w zakresie języka, literatury, historii i szeroko rozumianej kultury; jest wydawany od 2004 roku przez Komisję Polsko-Ukraińskich Związków Kulturowych Oddział PAN w Lublinie; punktacja MEiN: 20 punktów.

„The Biblical Annals” – kwartalnik naukowy (od 2022 roku w wersji elektronicznej), poświęcony tematyce biblijnej; był wydawany od 1963 roku przez Instytut Nauk Biblijnych, początkowo jako zeszyt pierwszy „Roczników Teologiczno-Kanonicznych”, następnie „Roczników Teologicznych” i jako samodzielne „Roczniki Teologiczne”; od 2011 roku nosi nazwę obcojęzyczną; obecnie jego wydawcą jest Sekcja Nauk Biblijnych (Wydział Teologii KUL); punktacja MEiN: 140 punktów.

„The Exile History Review” – rocznik naukowy, którego tematyka dotyczy migracji europejskich w XX wieku, zwłaszcza emigracji politycznej z Europy Środkowo-Wschodniej w czasie II wojny światowej i zimnej wojny; został założony w 2021 roku w Ośrodku Badań nad Dziejami Rządu Polskiego na Uchodźstwie (Wydział Nauk Humanistycznych KUL).

„Verbum Vitae” – biblijno-teologiczny kwartalnik naukowy (od 2020 roku), wydawany przez Sekcję Nauk Biblijnych (Wydział Teologii KUL), wcześniej (2002–2020) przez Instytut Teologii Biblijnej Verbum w Kielcach jako półrocznik; pierwszy i trzeci zeszyt każdego rocznika jest tematyczny, a drugi i czwarty – ogólnoteologiczny; punktacja MEiN: 100 punktów.

„Vox Patrum” – kwartalnik naukowy, poświęcony wczesnemu chrześcijaństwu; był wydawany od 1981 roku przez Instytut Badań nad Antykiem Chrześcijańskim, obecnie (od 2012 roku) przygotowuje go Instytut Historii Kościoła i Patrologii (Wydział Teologii KUL); punktacja MEiN: 100 punktów.

Ukazuje się także w wersji papierowej: VOX PATRUM

„Zeszyty Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II” – kwartalnik naukowy; po przypisaniu go w 2020 roku do nauk socjologicznych jako dziedziny wiodącej zawiera artykuły z zakresu socjologii wartości i aksjologii społeczno-kulturowej; jest wydawany przez KUL od 1957 roku; punktacja MEiN: 70 punktów.


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona